Повітряна ситуація в Україні
Протягом останньої години в Україні фіксувалася серія оголошень повітряної тривоги, зокрема в Одеській, Дніпропетровській, Київській та сусідніх областях. У низці районів Київщини, включно з Києвом, Бориспільським, Броварським, Вишгородським та Обухівським районами, згодом було оголошено відбій.
Водночас в Одеському регіоні ситуація залишалася нестабільною: фіксувалися повторні сигнали тривоги та повідомлення про рух безпілотників у напрямку прибережних районів, включно з Одесою, Санжійкою та Південним.
Робота сил оборони та загрози з повітря
Військово-морські сили України повідомили про знищення 20 ударних безпілотників типу «Shahed/Гербера» за минулу добу у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони. Це частина триваючих дій протиповітряної оборони у відповідь на атаки дронів.
Також надходили повідомлення про маневрування груп безпілотників у напрямку Одеської області, а в окремих районах фіксувалися попередження про можливі удари та заклики до укриттів.
Атаки та інциденти на території Росії
У Краснодарському краї РФ вночі повідомлялося про серію вибухів. За попередніми даними, було уражено нафтоперекачувальну станцію «Кримська», що входить до системи «Транснефть». Пізніше з’явилися повідомлення про повторні атаки на цей об’єкт.
Також згадуються вибухи в районі Твері, однак деталі інциденту залишаються уточнюваними.
Міжнародна політика та дипломатія
У світі триває активізація дипломатичних контактів. Повідомляється про можливі переговори між США та Іраном в Ісламабаді — це може стати одним із наймасштабніших контактів такого рівня з 1979 року. Очікується, що перший раунд переговорів буде ознайомчим без гарантованого прориву.
Також Ліван і США звернулися до Ізраїлю з проханням тимчасово призупинити удари по «Хезболлі» перед майбутніми переговорами.
Окремо обговорюються заяви політичного керівництва США: Дональд Трамп висловив готовність підтримати економіку Угорщини у разі потреби та продовження прем’єрства Віктора Орбана.
Політика та суспільство
У міжнародному політичному контексті також з’явилися заяви Камали Гарріс щодо можливого балотування на виборах президента США 2028 року, де вона допустила таку можливість.
В українському суспільному дискурсі резонанс викликали дані про декларації народних депутатів, де фіксуються дорогі автомобілі, оформлені через родичів і компанії, що викликає нові дискусії про прозорість доходів.
Інші події
У Кривому Розі оприлюднено актуальні курси валют, де долар США торгується в межах понад 43 гривень.
Також повідомляється про резонансний інцидент у Мексиці, де під час похорону виникла бійка між жінками, пов’язана з особистим конфліктом навколо покійного.