Повітряні атаки та загроза
В Україні зафіксовано кілька важливих подій у військовому контексті. Російські сили продовжують активно використовувати безпілотні літальні апарати (БПЛА), атакуючи важливі об'єкти.
Шахеди на Київщині: Близько 200 БПЛА було зафіксовано в небі над Україною, зокрема, в районах Київщини. Однією з найбільш значущих атак стало враження складу «Рошен» у Яготині, що призвело до масштабної пожежі.
Найбільше загрозу представляють Шахеди, що рухаються в напрямку західних регіонів України. Зокрема, велику кількість безпілотників було зафіксовано в небі над Миколаївською та Вінницькою областями.
Повітряна небезпека на сході та південному заході
Над східними та південними областями України спостерігаються численні рухи мопедів (від 25 до 150 одиниць), що також свідчить про підготовку до нових атак. У ЗМІ повідомляють про небезпеку в цих регіонах та наявність повітряних тривог.
Зліт стратегічних бомбардувальників
Відбулося кілька зльотів стратегічних бомбардувальників з російських аеродромів «Українка» та «Оленья». Зліт Ту-160 та Ту-95 може свідчити про можливі пуски крилатих ракет в напрямку України.
Міжнародні реакції та санкції
Санкції проти РФ: Глава Верховної Ради України, Руслан Стефанчук, обговорив з сенаторами США можливість введення нових санкцій проти Росії. Ці санкції мають на меті змусити Росію припинити агресивні дії проти України.
Ці санкції можуть включати заходи, що змінять хід війни, і мають бути запроваджені в найближчі тижні. Це стане важливим кроком у міжнародному тиску на Росію для завершення війни.
Інші важливі події
У Молдові було виявлено невідомий безпілотник, що може свідчити про порушення повітряного простору та загрозу безпеці громадян.
Міжнародні новини
В Італії розпочалися зимові Олімпійські ігри 2026 року. Цього року Україна має найбільше представництво з 2010 року, що є важливою подією для країни на міжнародній арені.