цивільні процесуальні правовідносини та їх субєкти(2 задачі)

цивільні процесуальні правовідносини та їх субєкти(2 задачі)

Тип:Контрольные
Цена: 40,00 грн.
Дата сдачи: 07.12.2009
НОМЕР: 126353
Язык: украинский
Fill out my online form.

Тема 2. ЦИВІЛЬНІ ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПРАВОВІДНОСИНИ ТА ЇХ СУБ…3
Задача 1.    3
Кацан звернувся з позовом до Сови про відібрання автомашини, яку він залишив у нього в заставу на надану грошову позику. Як було      зазначено в заяві, Кацан повертав позику, але Сова не бажав її  приймати і не віддавав автомашину. Очевидцями цієї обставини були  Бутко і Зелененко. У розгляді справи брав участь адвокат і прокурор. Інтереси Сови захищав уповноважений комітету профспілки. Визначте, між ким і які цивільні процесуальні правовідносини виникли по  цій справі, вкажіть їх елементи.
Цивільні процесуальні права суб'єктів правовідносин і процесуальні дії по їх реалізації становлять зміст цивільних процесуальних правовідносин. Але така думка не безспірною. У науці переважає думка, що змістом цивільних процесуальних правовідносин є лише права і обов'язки його суб'єктів. За іншим висловленням - не всякому праву одного суб'єкта відповідає обов'язок іншого, тому не в кожних правовідносинах зміст складається з сукупності прав і обов'язків, а тільки з права і процесуальних дій одного суб'єкта, який витісняють обов'язки іншого. Існує також твердження, що зміст правовідносин становлять процесуальні дії, а процесуальні права і обов'язки - формулу правовідносин.
З врахуванням існуючих систем класифікації суб'єктів цивільних процесуальних правовідносин, виконуваних ними процесуальних функцій і нормативного їх виділення і визначення вони можуть бути класифіковані на три групи:

Задача 2.    5
Їдальня "Смак" є юридичною особою. Її працівники не належним  чином доглядали за роботою пристроїв водопровідної системи у підсобному цеху, в результаті чого вода залила розташовану поверхом нижче, під їдальнею, квартиру Столярова і пошкодила його майно.  Потерпілий вирішив відшкодувати заподіяні йому збитки за рахунок винних осіб. Наявність яких юридичних фактів необхідна для виникнення цивільних процесуальних правовідносин? Визначити суб’єкти процесуальних правовідносин по цій справі.
Цивільні процесуальні правовідносини являють собою один з найважливіших інститутів цивільного процесу, оскільки вони охоплюють весь процес розгляду цивільних справ від моменту їхнього порушення і до виконання судових рішень.
Правовідносини виникають і розвиваються за певних передумов. У теорії права виділяють два види передумов виникнення правовідносин:
1)  матеріальні (загальні) передумови - у вузькому значенні -- це певні інтереси або блага, що пов'язують суб'єктів права (не менше двох) як учасників правовідносин;
- у широкому значенні -- система соціальних, економічних, політичних, ідеологічних обставин, що спричиняють об'єктивну необхідність у правовому регулюванні суспільних відносин; встановлення доцільних відносин між суб'єктами через надання їм юридичних прав, повноважень (посадовим особам), а також покладання юридичних обов'язків і відповідальності;
2)  юридичні (спеціальні):
*   норма права;
*   правосуб'єктність (праводієздатність);
*   юридичний факт (може розглядатися і як передумова правовідносин, і як їх структурний елемент).
Коло суб'єктів, цивільних процесуальних правовідносин широке. Усі учасники судочинства у конкретній цивільній справі є суб'єктами цивільних процесуальних правовідносин, які виникають у зв'язку з її неоднаковим колом процесуальних права і обов'язків.
Наведена класифікація має загальний характер і не розкриває мети і завдання участі окремих суб'єктів у процесі та не враховує нормативного виділення групи осіб, які беруть участь у справі (гл. 2 ЦПК України).

Список використаних джерел    7

Связь с нами! Мобильный: +38 (098) 486-23-17

Звоните в любое удобное для Вас время.

НАШИ КОНТАКТЫ

Обращаясь в нашу компанию для заказа курсовой работы или другой письменной работы, нужно заполнить форму на сайте или позвонить по телефону. Чтобы выполнить заказ качественно, нам необходимо получить максимум информации о требованиях к заказу, методических рекомендациях, правилах оформления, количеству источников и сроках выполнения.