1. Тема 5. Система бюджетного управління підприємством………………3
Ситуаційна вправа «Система бюджетного управління ПП «Полімер плюс»
Практичні завдання до ситуаційної вправи
З урахуванням власних припущень щодо особливостей цього виду бізнесу на підставі наведеної інформації обґрунтуйте розв’язання наведених далі завдань.
Завдання 1.
Сформулюйте основні фінансові цілі господарської діяльності підприємства.
Завдання 2.
Визначте, на основі яких показників можна (і доцільно) здійснювати контроль за досягненням встановлених цілей господарської діяльності підприємства. Проведіть структурний аналіз цілей діяльності підприємства. Результати проведеного аналізу подайте у формі логіко-структурної схеми декомпозиції ієрархічної системи цілей організації і відповідних показників для контролю їх досягнення.
Завдання 3.
Визначте взаємовідповідність між установленими на ПП «Полімер плюс» контрольними показниками господарської діяльності і працівниками, які нестимуть відповідальність за досягнення поставлених цілей. Доповніть логіко-структурну схему системи цілей організації інформацією про встановлену відповідальність працівників підприємства в системі бюджетування.
Завдання 4.
Визначте структуру витрат підприємства відповідно до встановлених контрольних показників його діяльності.
2. Тема 6. Організація бюджетного управління в компаніях………………15
Практичні завдання до ситуаційної вправи «Система бюджетного управління ПП»Полімер плюс»
Завдання 1.
Складіть для ПП «Полімер плюс» перелік груп об’єктів бюджетування. Визначте фінансову структуру підприємства для цілей бюджетування. Сформуйте за результатами проведеного дослідження регламентаційний документ у системі бюджетування підприємства, а саме «Положення про фінансову структуру підприємства».
Завдання 2.
На основі фінансової структури підприємства визначте для ПП» Полімер плюс» графік документообігу і бюджетний регламент, заповнивши відповідну таблицю 5.
Завдання 3.
Сформуйте для ПП «Полімер плюс» регламентаційний документ у системі бюджетування «Положення про бюджетування».
3. Тема 7. Технологія формування операційних бюджетів і
бюджету доходів та витрат підприємства.................................……………...44
Практичні завдання до ситуаційної вправи «Система бюджетного управління ПП «Полімер плюс»
У планово-економічному відділі ПП «Полімер плюс» є інформація щодо обсягів реалізації та норм прямих витрат на плановий бюджетний період (місяць), яку подано у табл.6.
Загальновиробничі витрати становлять 117 000 грн. Витрати на збут та адміністративні витрати містять змінну і постійну частини. Величину цих витрат у плановому періоді подано в табл. 7.
Запасів готової продукції на початок бюджетного періоду немає. Запаси готової продукції на кінець бюджетного періоду планується в розмірі 2% продажу цього періоду.
На основі наведеної інформації виконайте завдання:
Завдання 1.
Складіть операційні бюджети на плановий бюджетний період ПП «Полімер плюс».
Завдання 2.
Визначте собівартість кожного виду продукції за методикою повного включення витрат до собівартості продукції. Установіть ціну на продукцію залежно від бажаної норми прибутку.
Завдання 3.
Визначте собівартість кожного виду продукції за методикою неповних витрат, обчисліть маржинальний дохід і прибуток за кожним видом продукції.
Завдання 4.
Визначте формат БДВ. Складіть бюджет доходів і витрат підприємства на плановий період.
Завдання 5.
Проведіть аналіз чутливості прибутку за допомогою показників: коефіцієнт маржинального доходу, запас міцності.
4. Тема 8. Управління грошовими потоками підприємства
на основі бюджету руху грошових коштів………………………………….53
Практичні завдання до ситуаційної вправи «Система бюджетного управління ПП «Полімер плюс»
Діяльність підприємства у звітному періоді характеризується даними, наведеними в табл.11.
На основі наведеної інформації виконайте завдання
Завдання 1.
Сформуйте фактичні операційні бюджети підприємства та фактичний бюджет доходів і витрат.
Таблиця 12. Фактичний бюджет продажу на плановий бюджетний період
Завдання 2.
Сформуйте звіт про виконання операційних бюджетів та бюджету доходів і витрат, використовуючи методику гнучкого бюджетування. Проаналізуйте отримані результати.
Практичні завдання до ситуаційної вправи «Система бюджетного управління ПП «Полімер плюс»
Завдання 1.
На підставі даних операційних бюджетів та бюджету доходів і витрат ПП «Полімер плюс» виконайте завдання з формування Бюджету руху грошових коштів на бюджетний період (місяць), використовуючи такі дані оперативного обліку щодо зобов’язань підприємства.
Заробітна плата працівників підприємства за бюджетний період виплачується в останній день даного бюджетного періоду.
Витрати на оплату праці у складі загальновиробничих витрат, адміністративних витрат та витрат на збут плануються у сумі 50% загальної суми відповідної групи витрат.
За іншими статтями загальновиробничі, адміністративні витрати і витрати на збут оплачуються авансом у поточному періоді до 25 числа.
Залишок грошових коштів на рахунку підприємства на початок бюджетного періоду планується 5000 грн.
Контрактні зобов’язання щодо оплати за реалізовану продукцію такі:
Пластикові панелі білі(П1) є стандартизованим продуктом, тому підприємство надає пільгові умови щодо оплати (70% сплачується покупцями у день відвантаження, решта – у наступному місяці не пізніше від 3 числа). Простроченої й безнадійної заборгованості підприємство не має.
Пластикові панелі кольорові (П2) виробляються на замовлення, тому оплата здійснюється авансом за 3 дні до дня відвантаження (100% платежів сплачується покупцями у поточному місяці).
Відділом збуту складено перелік замовлень на виготовлення кольорових панелей, поданий у таблиці 16.
На основі наведеної інформації виконайте завдання :
Завдання 2.
Сформуйте платіжний календар ПП «Полімер плюс» за бюджетний період за надходженнями від реалізації, які вже заплановано за графіком, і загальними витратами, відповідно планових обсягів виробництва за відповідним операційним бюджетом.
Завдання 3.
Сформуйте для відділу збуту довідку про календарний план надходжень у бюджетному періоді і розробіть календарний план реалізації на бюджетний період.
Завдання 4.
Сформуйте бюджет руху грошових коштів ПП «Полімер плюс» на бюджетний період до 25 числа.
Залишок грошових коштів на рахунку підприємства на початок бюджетного періоду планується 5000 грн.
Пластикові панелі білі є стандартизованим продуктом, тому підприємство надає пільгові умови щодо оплати 70 % сплачується покупцями у день відвантаження, решта — у наступному місяці не пізніше від 3 числа. Простроченої й безнадійної заборгованості підприємство не має.
5. Тема 9. Інформаційна підтримка бюджетного управління……………..69
На основі наведеної інформації, яка міститься у сформованих основних бюджетних підприємства, виконайте такі завдання:
Завдання 1.
Проаналізуйте два вже сформовані основні бюджети ПП «Полімер плюс» та визначте, як на грошові потоки та платоспроможність підприємства вплинуть зміни щодо обсягу реалізації кольорових панелей, які фактично відбуваються на підприємстві протягом періоду реалізації планових бюджетів підприємства (бюджетного періоду). (табл.23).
Завдання 2.
Використовуючи дані бюджету доходів та витрат грошових коштів ПП «Полімер-плюс», визначте, як зміняться показники розрахункового балансу підприємства на кінець бюджетного періоду за такими статтями: запаси, готова продукція, дебіторська заборгованість, грошові кошти, статутний капітал, нерозподілений прибуток, кредиторська заборгованість перед постачальниками, з оплати праці, за розрахунками за податковими платежами. Заповніть таблицю щодо динаміки змін показників.
Тип: | Контрольные |
Цена: | 140,00 грн. |
Дата сдачи: | 19.03.2010 |
ВУЗ: | КНЕУ |
НОМЕР: | 126732 |
Язык: | украинский |